Зі слів спікера, з 1 квітня розпочинається «сезон тиші» – важливий екологічний період. Це час, коли тварини народжують потомство, а риба вирушає на нерест, забезпечуючи продовження свого роду.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності у сфері довкілля та щодо цивільного захисту на період дії воєнного стану» скасовано обмеження щодо виконання робіт, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою, здійснення всіх видів рубок лісових ділянок, що належать до відтворювальних ділянок, а також меліоративного вилову біоресурсів.

«Законодавче призупинення дії відповідних норм дає можливість державі ефективніше реагувати на виклики воєнного часу. Однак це не підстава для безконтрольного втручання в природу. Законодавчі зміни не дозволяють полювання на тварин у вразливий період, – наголосив Юрій Дубовий. – Присутність людей у місцях, де живуть дикі тварини, створює «фактор турбування», який викликає у тварин стан постійної напруженості, порушує добовий ритм їх життєдіяльності».

За такі дії порушники можуть понести адміністративну відповідальність.

Порушення вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин тягне за собою накладення штрафу на громадян від 510 до 850 грн, на посадових осіб від 850–1190 грн.

Детальніше дивіться у відео.

За матеріалами Вінницької ОВА.

Фото з сайту skole.org.ua.

Хочете першими знати про зміни та оновлення в законодавстві?
Хочете з перших уст дізнаватися про роботу Верховної Ради та окремих депутатів?

Підписуйтеся на

фейсбук-сторінку «Голосу України»,

де ми розміщуємо найактуальнішу офіційну інформацію.